Τετ04242019

Τελευταία ΕνημέρωσηΤετ, 24 Απρ 2019 12am

Back Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Αθλητικα Ελλαδα Με το δεξί ξεκίνησε η Εθνική μας τους αγώνες της για τα προκριματικά του EURO 2020

Με το δεξί ξεκίνησε η Εθνική μας τους αγώνες της για τα προκριματικά του EURO 2020

ethniki euro

Με το δεξί, ξεκίνησε η Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου, τους αγώνες της για τα προκριματικά του EURO 2020, επικρατώντας με 2-0 του Λιχτενστάιν.

Στο πρώτο ημίχρονο, αν και η ελληνική ομάδα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων - χωρίς όμως να δημιουργεί την κλασσική ευκαιρία - απέναντι στην πολυπρόσωπη άμυνα του Λιχτενστάιν, ευτύχησε να προηγηθεί στην τελευταία φάση του πρώτου 45λεπτου, με τέρμα του Κώστα Φορτούνη.

Στην επανάληψη, οι διεθνείς μας κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο, έψαξαν το δεύτερο τέρμα για να "κλειδώσουν" τη νίκη και το πέτυχαν με τον Δώνη στο 80ο λεπτό.

ΛΙΧΤΕΝΣΤΑΪΝ (Χέλγκι Κόλβιντσον): Μπίχελ, Βόλφινγκερ, Κάουφμαν, Ρέχσταϊνερ, Γκέπελ, Χάσλερ, Μάρτιν Μπίχελ, Βίζερ, Πολβερίνο, Σαλάνοβιτς, Γκίμπσερ.

ΕΛΛΑΔΑ (Άγγελος Αναστασιάδης): Βλαχοδήμος, Μπακάκης, Σιόβας, Κουρμπέλης, Κούτρης, Ζέκα, Σάμαρης, Φορτούνης (83' Κουλούρης), Μασούρας, Μπακασέτας (71΄ Κολοβός), Μήτρογλου (23' Δώνης).

Επόμενος αντίπαλος της Εθνικής μας, η Βοσνία Ερζεγοβίνη την προσεχή Τρίτη στην Ζένιτσα.